• Wydarzenia 2018/2019

• Dzień Kota w przedszkolu

• 03.03.2019
        • Dzieci z Przedszkola w Krynce obchodziły nietypowe święto „Dzień kota”. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski oraz dorysowując wąsy. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem znanej kołysanki ,,A a a kotki dwa”. Dzieci młodsze obejrzały inscenizację wiersza ,,Kocia bajka”, a starsze ,,Chory kotek”. Dowiedziały się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy” w  naśladowanie ruchów i głosu kotów, koci spacerek oraz konkursy – kto pierwszy wypije mleko, kto pierwszy złapie myszkę, rozwiązywały zagadki o najsłynniejszych kotach z bajek, przeliczały małe kotki na obrazkach, obejrzały bajkę ,,Kot w butach” oraz wykonywały różnorodne prace plastyczne, gdzie bohaterami były koty.
          Na zakończenie przedszkolaki otrzymały dyplomy z podziękowaniem za udział w Światowym Dniu Kota. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.
          [B.C, A.K, J.W, A.N.]

• Brzechwolandia

• 21.03.2019
        • 27 lutego uczniowie z klas I-III z naszej szkoły obejrzeli spektakl teatralny pt. „Brzechwolandia” w wykonaniu aktorów  Narodowego Teatru Edukacji  z Wrocławia.

Widowisko stało się okazją, nie tylko do przypomnienia sobie lubianych  wierszy, takich jak „Skarżypyta” czy „Samochwała”; ale także do poznania mniej znanych  utworów Jana Brzechwy. Dzieci wraz z bohaterami wierszy przeniosły się w niezwykłą krainę „Brzechwolandię”, gdzie uczyły się właściwego zachowania. - Było super – tak wypowiadali się najmłodsi.

Cieszymy się, że to nasz kolejny wyjazd na spektakl, bo udział w kulturze ma bardzo duży wpływ na rozwój  osobowości  uczniów. Uczy ich wrażliwości, przeżywania, rozumienia wartości, co ma szczególną wagę w obecnych czasach.  [D. Ł]

• 25.02.2019
        • Walentynki w naszej szkole odbyły się w piątek przed feriami. W tym dniu byliśmy ubrani na czerwono. Działała poczta walentynkowa, na którą wszyscy z niecierpliwością oczekiwali. Każdy otrzymał kartkę w kształcie serduszka z ciepłymi słowami, wierszykiem, słowami sympatii i życzliwości.  [ucz.klasy III b]

• Pożeracze książek

• 06.02.2019
        • Projekt „Pożeracze książek” powstał w ramach Olimpiady Zwolnionych z Teorii. Do projektu propagującego czytelnictwo przystąpiły absolwentki naszej szkoły Ola i Iza - uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Siedlcach.

Dnia 6 lutego odwiedziły naszą szkolną bibliotekę aby przeprowadzić zajęcia z klasami I-III SP. Dzieci pracowały w dwóch grupach, każda po dwie godziny lekcyjne. Prowadzące czytały krótkie bajeczki i opowiadania, rozmawiały z uczniami o czytelnictwie. Zorganizowały również konkurs z zagadkami, w którym nagrodami za poprawne rozwiązanie były kolorowanki. Razem z dziećmi układały puzzle oraz przygotowywały zakładki do książek. Podczas wykonywania różnych zadań, młodszym kolegom i koleżankom pomagały także wróżki - Ola i Sylwia - uczennice klasy III b gimnazjum.

Nauczyciel bibliotekarz – Jolanta Adamowicz

• Choinka 2019

• 06.02.2019
        • Choinka noworoczna odbyła się  26 stycznia. Uczniowie bawili się na sali gimnastycznej, która na ten jeden dzień zamieniła się w salę balową w zimowej scenografii. Przy pracach dekoratorskich uczestniczyli rodzice uczniów naszej szkoły. Repertuar muzyczny w dyskotekowych rytmach przygotowali najstarsi uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. W klasach rodzice przygotowali poczęstunek dla swoich dzieci. [A.D.]

• 29.01.2019
        • Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu,  jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku. Przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-IV upamiętniły to wydarzenie 21 stycznia. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Dzieci  przygotowały   wspaniałe   występy   artystyczne   przepełnione   radością,  śpiewem,   tańcem i muzyką. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i  dziadkom. To  przecież od  nich  dzieci  otrzymują  wiele ciepła i dobra,  za  które  warto i trzeba dziękować.

Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie  byli dumni ze swych wnuków. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu. Jedna z sentencji głosi:  "Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje" (Gustaw Flaubert).  Dlatego  dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy samych pięknych chwil  w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.
          Następnie  Dyrektor szkoły – Pan Wojciech Sobolewski podziękował  gościom za liczne przybycie i życzył  wielu szczęśliwych lat  w zdrowiu i pogodzie ducha. Na zakończenie uroczystości  jedna z Babć  w kilku ciepłych słowach podziękowała  Dyrektorowi szkoły, Nauczycielom i Dzieciom  za pamięć,  życzenia i przygotowany program.  Następnie wszyscy odśpiewali „100 lat” i dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. [A. Ch.]