• Wydarzenia 2018/2019

• Powitanie wiosny

• 21.03.2019
        • Dzisiaj witamy wiosnę.

21 marca w naszej szkole jest kolorowym dniem samorządności. Symboliczny klucz władzy, z rąk pana dyrektora Wojciecha Sobolewskiego, odebrał przewodniczący Samorzadu Uczniowskiego Igor Księcio. Nowowybrane grono pedagogiczne przejęło odpowiedzialną funkcję pedagogów i przeprowadziło zajęcia dydaktyczne.

W dalszej części dnia, każda klasa zaprezentowała się podczas krótkiego występu artystycznego. Ten kolorowy dzień, jak co roku, był źródłem radości z nadejścia wyczekiwanej wiosny, a także sprawdzianem samorządności dla całej społeczności szkolnej. [A.D.]

• Targi Pracy i Edukacji 2019

• 21.03.2019
        • Uczniowie klas trzecich gimnazjum i klasy ósmej wzięli udział w szóstej edycji Targów Pracy i Edukacji, organizowanych przez Powiatowy Urzad Pracy oraz Zespół Szkół nr 1 w Łukowie.

Młodzież zapoznała się z bogatą ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelni wyższych. Na spotkaniach z doradcami zawodowymi  zdobyła informacje na temat rynku pracy w Powiecie Łukowskim. Uczniowie wypełnili również test predyspozycji zawodowych i skonsultowali wyniki z ekspertami.  [A.D.]

• "Wystrzałowy Poligon"

• 29.03.2019
        • Dla pierwszaków 8 marca był niesamowicie radosny. Tego dnia w ramach niespodzianki z okazji Dnia Kobiet dwie klasy pierwsze wraz z paniami: Zosią, Ulą i Martą  wybrały się na wycieczkę do ,,Wystrzałowego Poligonu” nieopodal Łukowa.

Atrakcji było bardzo dużo, a uśmiech nie znikał dzieciom z twarzy. Największym zainteresowaniem, i to nie tylko chłopców, cieszyła się strefa militarna, w której każdy mógł spróbować swoich sił wcielając się w rolę zawodowego żołnierza. Po dużej dawce emocji, dzieci wspólnie zasiadły do stołu, aby nabrać sił do dalszej zabawy. Tego dnia to nie był koniec niespodzianek. Po powrocie do szkoły na dziewczynki  czekały piękne, materiałowe  tulipany, które po dżentelmeńsku  wręczyli im koledzy z klasy.

To był bardzo miły gest i baaaardzo udany dzień.  [U.W]

• Wizyta Pani Pielęgniarki w przedszkolu

• 14.03.2019

W czwartek 7.03.2019r. dzieci z grupy 5 i 6 latków odwiedziła Pani Pielęgniarka. Pani Ania przekazała dzieciom proste zasady przestrzegania higieny osobistej całego ciała. Dzieci dowiedziały sie, jak zapobiegać infekcjom, jak powinniśmy myć uszy oraz jak dbać o swoje zdrowie, a także jak prawidłowo się odżywiać aby być zdrowym.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i miały dużo pytań do Pani Pielęgniarki, na które bardzo chętnie odpowiadała. [B.C, A.N]

• Święto małych dziewczynek

• 12.03.2019
        • Dzień Kobiet i Dziewczynek przebiegł w naszym przedszkolu bardzo wesoło. Wszyscy mali panowie tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, a następnie wręczyli piękne prezenty. Na buziach dziewczynek przez cały dzień gościł uśmiech, a chłopcy zachowywali się wyjątkowo w tym dniu, byli mili i uczynni. Uroczystość zakończyła się smacznym poczęstunkiem.

[J.W., B.K., A.K., A.N.]