• Wydarzenia 2018/2019

• Wycieczka do Lublina

• 12.11.2018
        • 30 października młodzież z klasy VIII i klas IIIa,b gimnazjum wyruszyła na wycieczkę do Lublina.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Państwowego Muzeum w Majdanku - niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego oraz jenieckiego. Miejsce to, pełne pamięci ofiar, wywarło na nas oromne wrażenie. Przewodnicy bardzo interesująco opowiadali o historii powstania obozu i losach więźniów przebywających na jego terenie.

Drugi punkt wyprawy to zwiedzanie Muzeum - Lubelskiego Zamku. Na poczatku, pani przewodnik, oprowadziła nas po Kaplicy Trójcy Świętej - jednym z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie. Następnie zwiedziliśmy największa w regionie, nową wystawę archeologiczną "Śladami przeszłości. Najdawniejsze dzieje Ziemi Lubelskiej", w której zgromadzono ponad trzy tysiące zabytków. Ekspozycję uatrakcyjniają liczne makiety, naturalnej wielkości rekonstrukcje domostw, cmentarzysk, grobów oraz postaci z przeszłości. Dzięki  niej poznaliśmy najciekawsze zagadnienia z dziedziny archeologii naszego regionu.

Ostatnim punktem wycieczki był Escape Room, w którym zostaliśmy zamknięci w specjalnie przygotowanych pokojach na 60 minut. Pomieszczenia, w których przebywaliśmy łączyła fabuła kryminalna osadzona w realiach Lublina w roku 1936 przygotowana z Marcinem Wrońskim, autorem kryminałów. Rozwiązanie zagadek nie było wcale proste, dlatego wszyscy, którym udało się znaleźć klucz do drzwi i opuscić pokój przed upływem czasu, byli bardzo z siebie dumni. Ta przygoda wymagała nie tylko logicznego myślenia ale przede wszystkim umiejętności współpracy z pozostałymi członkami grupy.

Bardzo nam się podobało! Chcemy tutaj wrócić!!!! [A.D.]

• Ślubowanie pierwszoklasistów w Krynce

• 10.11.2018

Jednym z najważniejszych wydarzeń dla najmłodszych uczniów, ich rodziców, a także wychowawców jest ślubowanie pierwszoklasistów. Uroczystość ta jest piękną tradycją.

Dnia 30 października w Zespole Szkół w Krynce pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.
          W odświętnych strojach mali artyści wspaniale przedstawili to, czego już się w szkole nauczyły. Wyrecytowane przez nich wiersze i zaśpiewane piosenki nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Następnie z powagą złożyli przyrzeczenie, że będą dobrymi Polakami i kolegami, a swoim zachowaniem i nauką będą sprawiali radość rodzicom i nauczycielom. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły - Wojciech Sobolewski, a pamiątkowe dyplomy wręczyła wicedyrektor szkoły - Bogusława Kędziora.

Miłym zakończeniem uroczystości były pamiątkowe fotografie oraz słodki poczęstunek przegotowany przez rodziców.  [D. Ł]

• Wizyta w teatrze

• 12.11.2018
        • 01.10.2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach Przedszkolaki z grup Smerfów, Biedronek i Zerówki oglądały wspaniały spektakl pt. „Świnki Trzy – Pepa, Mela i Kwi” . Była to bajka muzyczna opowiadająca historię 3 Świnek, które zaczynają samodzielne życie.

Uwielbiają tańce i zabawy i niekoniecznie mają ochotę zastosować się do poleceń mamy, aby wybudować sobie solidne domki, w których będą mogły czuć się bezpiecznie. Tymczasem zbliża się zima i w okolicy zaczyna grasować głodny wilk.

W bajce pojawiły się także Królewna Śnieżka, Kot w butach, Pinokio i Baba Jaga. Dzieci mogły się przekonać, czy warto być pracowitym i słuchać rodziców.Bajka bawiła nie tylko dzieci ale także dorosłych:)

Przedszkolaki w znakomitych nastrojach wracały do szkoły i chętnie opowiadały co zobaczyły.

[A.Kr., B.C. , J. W.]

• Spektakl "Pszczółka Maja"

• 12.11.2018
        • W dniu 26 września 2018 roku dzieci z klas Ia i Ib oraz grupa przedszkolna 5 i 6-latków wybrały się wraz ze swoimi paniami na wycieczkę do Łukowskiego Ośrodka Kultury. Obejrzały tam przedstawienie teatralne pod tytułem „Pszczółka Maja”.

Tytułowa bohaterka Maja i jej przyjaciele: Gucio, świerszcz, żuczek, motyl i pajęczyca przenieśli widzów na kolorową łąkę. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą o życiu owadów. Mali widzowie z zaciekawieniem oglądali przedstawienie, w którym nie zabrakło elementów humorystycznych i śpiewania radosnych piosenek. Po powrocie z wycieczki dzieci opowiadały o najciekawszych scenach i rysowały ulubione postacie.

• Róże dla Niepodległej

• 12.11.2018
        • W miesiącu wrześniu dzieci 5 i 6 letnie z Przedszkola w Krynce odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Krynce. W 100 rocznicę odzyskania niepodległości chciały to uczcić i podarować coś od swojego małego serduszka naszej ojczyźnie Polsce. W związku z czym korzystając z pomocy pani bibliotekarki wykonały  biało-czerwone róże, które pięknie prezentują się w wazonie w sali. Przedszkolaki poznały symbole narodowe, wysłuchały o nich wierszy oraz opowiadania. Dowiedziały się też wielu ciekawych informacji na temat Polski, naszej ojczyzny. Była to szczególna lekcja patriotyzmu.

Dziękujemy pani bibliotekarce za miłą współpracę.

[B.C.,A.K.]

• Dzień Przedszkolaka w krainie Pieczonego Ziemniaka

• 12.11.2018
        • Wrzesień jest miesiącem w którym Przedszkolaki obchodzą swoje święto. Z tym świętem łączy się również Święto Pieczonego Ziemniaka. Biedronki i Zerówkowicze świętowali te uroczystości na świeżym powietrzu na szkolnym patio.

Dzięki Rodzicom dzieci bawiły się przy ognisku piekąc pyszne kiełbaski. Oprócz jedzonka nie mogło zabraknąć wspólnej zabawy. Na początku przedszkolaki szukały ukrytych w ogródku ziemniaczków. Następnie uczestniczyły w różnych konkurencjach: rzut ziemniakiem do celu, gorący ziemniak, podawanie ziemniaka, slalom z ziemniakiem na łyżce i nie mogło zabraknąć skoków w workach. Śmiechom i radości nie było końca.

Wspólnie spędzony czas dał rodzicom, dzieciom oraz nauczycielkom wiele radości i z pewnością na długo zapadnie w pamięci. [A. Kr., B.C.]