• Wydarzenia 2018/2019

        • Wycieczka do Warszawy

        • 04.07.2019
        • W dniu 13 czerwca uczniowie klasy II i III pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było obejrzenie spektaklu o przyjaźni i marzeniach - „Kot w butach”. Oglądając przedstawienie, dowiedzieliśmy się dlaczego warto dbać o las, mieć przyjaciół,  chodzić do szkoły, a przede wszystkim uczyć się.

          Zwiedzaliśmy także Łazienki Królewskie. Jest to wyjątkowe miejsce na spacer, gdyż park ten kryje wiele budowli i pomników. Tutaj pan przewodnik w interesujący sposób przedstawiał zwiedzane miejsca; pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na Wyspie czy malowniczy Amfiteatr. Następnie dzieci bawiły się na największym placu zabaw Fun Park  Digiloo. To magiczne miejsce, gdzie każdy uczeń znalazł mnóstwo atrakcji. Niezwykłą frajdą cieszyły się baseny z piłeczkami, małpi gaj, trampoliny, czy mini samochody. Dzielni i odważni zaś pokonywali wielopiętrowe zjeżdżalnie.  Mimo wysokich temperatur, które panowały w tym dniu, wszyscy świetnie się bawili i panowała miła atmosfera. „Było super ” – tak wypowiadali się uczniowie. Opiekunami wycieczki  była p. B. Kędziora, p. A. Chromińska, p E. Wolińska, p. D. Łaska. [D.Ł.]

        • "Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę"

        • 21.06.2019
        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się w środę, 19 czerwca.

          Najstarsi uczniowie rozpczęli uroczystość krokami poloneza, a następnie zaprezentowali przygotowaną, wspólnie z wychowawcami, część artystyczną. Uczniowie klas trzecich gimnazjum i klasy ósmej, z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Krynce - p. Wojciecha Sobolewskiego, odebrali świadectwa z wyróżnieniem oraz świadectwa ukończenia szkoły. Laureaci konkursów, uczniowie z wysoką średną ocen, czy 100% frekwencją otrzymali pamiątkowe nagrody. Wręczono także listy gratulacyjne dla rodziców wyróżnionych uczniów oraz podziękowania za pomoc niesioną na rzecz  naszej placówki. Za aktywną działalność w szkolnym wolontariacie,  działalność w Samorzadzie Uczniowskim, osiagnięcia sportowe, wręczono młodzieży dyplomy. [A.D.]

        • Książka dla seniora

        • 25.06.2019
        • Biblioteka szkolna we współpracy ze szkolnym wolontariatem zorganizowała akcję „Książka dla Seniora”.

          Akacja skierowana była do wszystkich uczniów naszej szkoły i  polegała na zbieraniu książek, a następnie przekazaniu ich  starszym  ludziom. Głównym celem akcji było - działanie,  które połączy pokolenia i pokaże, że dziele się z innymi niesie radość. Wiemy, że wszyscy  potrzebują radości, a starsi często schorowani ludzie szczególnie. Dlatego też mamy nadzieję, że podczas lektury seniorzy przeniosą się w piękniejszy świat i przeżyją wspaniałe, pełne szczęścia chwile, które pomogą zapomnieć im o  doczesnych problemach. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji. Zebraliśmy 87 tytułów, które 17 czerwca przekazaliśmy pensjonariuszom miejscowego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego.

                                                              Jolanta Adamowicz, Zofia Pasik

        • Dzień Dziecka w Krakowie - wycieczka

        • 03.06.2019
        • Po deszczowym i zimnym maju, czerwiec przywitał nas wysokimi wartościami temperatury. Na taką pogodę czekali uczniowie z naszej szkoły, którzy wraz z opiekunami, od 1 czerwca, poznają walory przyrodnicze i kulturowe południowej części naszego kraju. 

          Plan wycieczki przewiduje wiele atrakcji. W sobotę młodzież zawitała do dawnej stolicy Polski – Krakowa.  Obowiązkowe punkty zwiedzania to Wzgórze Wawelskie, dzwon Zygmunta, spacer nad Wisłą do jednej z atrakcji turystycznych- legendarnego smoka usytuowanego tuż przed wejściem do Smoczej Jamy….  Trasa obejmowała także inne ważne zabytki: Rynek Główny z Sukiennicami czy kościół mariacki.  Uczniowie, eksplorując podziemne wystawy oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa,  poznali europejską tożsamość średniowiecznego grodu i jego związki z  innymi ośrodkami europejskimi. Kolejny dzień, poza słoneczną pogodą, również przyniósł niezapomniane wrażenia. Młodzież wyruszyła w pieszą wędrówkę szlakiem turystycznym na Rusinową Polanę, z której rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na wysokogórską rzeźbę Tatr.

          Trzeci dzień, to wyprawa kolejką na Kasprowy Wierch. Po drodze obserwacja krajobrazów Tatrzańskiego Parku Narodowego i zmieniających się wraz z wysokością pięter roślinnych oraz  sprawdzonych na własnej skórze, warunków termicznych. W następnych dniach w planach są termy w Bukowinie Tatrzańskiej i rodzinny park rozrywki "Energylandia" w Zatorze. Opiekunami na wycieczce są: p. G. Sobolewska, p. D. Łaska, p. A. Wereszczyńska i p. A. Pudło. [A.D.]

        • Wystartowała VII Sztafeta Niepodległości

        • 09.06.2019
        • Bieg sztafetowy na dystansie 67 km na trasie Łuków - Siedlce - Sokołów Podlaski.

          Bądźcie z nami!! 

          Zaczęliśmy o 7.40 na Placu Narutowicza w Łukowie.

          Finisz przy pomniku ks. generała Stanisława Brzóski w Sokołowie Podlaskim. 

          Na zakończenie o 15.30 została odprawiona msza święta w kościele

          pw. Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim.

        • Mistrz Pięknego Czytania – konkurs biblioteczny

        • 29.05.2019
        • 29. 05. 2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem – Mistrz Pięknego Czytania

          Celem konkursu było: rozbudzenie pasji czytania, motywowanie uczniów do czytelnictwa, doskonalenie umiejętności wyrazistego czytania głośnego, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa, wyrabianie nawyku czytania, jako drogi do pokonywania trudności w uczeniu się.

          Konkurs adresowany  był do uczniów klas I - III szkoły podstawowej. Pierwszy etap stanowiły eliminacje klasowe.  Nauczyciele – wychowawcy wybrali  osoby najlepiej czytające, które  reprezentowały klasę podczas szkolnego konkursu. Drugim etapem był konkurs szkolny. Uczestnicy czytali  wybrany  fragment prozy z ulubionej książki. O tytuł  - Mistrz Pięknego Czytania  - walczyło 14 uczniów. Uczestników oceniało  jury w składzie: Bogusława Kędziora- z-ca Dyrektora, Jolanta Adamowicz – bibliotekarka, Natalia Gruszczyńska – uczennica kl. V, Julita Graf – uczennica kl. III B gimnazjum. Jury oceniało następujące elementy: płynność czytania, poprawność, wyrazistość, tempo, intonację oddającą sens i klimat czytanego tekstu. Tytuł "Mistrz Pięknego Czytania" otrzymała Anna Świder uczennica kl. III, natomiast uczennicy klasy I – Alicji Wereszczyńskiej komisja przyznała  WYROŻNIENIE. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a  w/w uczennice również nagrody książkowe.
           

          Jolanta Adamowicz