• Cała Krynka czyta dzieciom

Zapraszamy Rodziców, Babcie, Dziadków do uczestnictwa w akcji

„Cała Krynka czyta dzieciom”

Możecie Państwo przynosić książki ze swoimi ulubionymi bajkami,

bądź też korzystać ze zbiorów znajdujących się w przedszkolu.

Prosimy, aby nie zabrakło chętnych do wspierania tak ważnej inicjatywy.

Czekamy z niecierpliwością na Państwa zgłoszenia.

Nauczycielki przedszkola

Czytanie dziecku wpływa bardzo korzystnie na jego rozwój emocjonalny, uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, poszerza i pogłębia wiedzę, wycisza, wzmacnia poczucie własnej wartości, ma także moc budowania więzi międzypokoleniowej pomiędzy dziećmi, a dorosłymi.

Mając to wszystko na uwadze w Przedszkolu w Krynce organizowane są cykliczne spotkania z książką, na które przychodzą rodzice, dziadkowie i inne chętne osoby.

Można korzystać ze zbiorków przedszkolnych, jednakże zachęcamy do przynoszenia własnych książek, które dzieci lubią najbardziej bądź tych, do których czujecie Państwo sentyment ze swojego dzieciństwa. Wystarczy spojrzeć na przedszkolaków, na ich radosną minę, na dumę w oczach podczas każdej wizyty, a od razu wiadomo jak wiele te spotkania dla nich znaczą.

Chwile te są nie do przecenienia! Bez względu na to ile Państwo macie zajęć, jedną z najważniejszych rzeczy, jaką możecie zrobić dla przyszłości swego dziecka jest codzienne, głośne czytanie. Zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed uzależnieniem od mediów elektronicznych i fałszywych wartości masowej kultury.

[U.W]

Nasi Goście