• Zdalne lekcje

• Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje można znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania.

Propozycje materiałów dydaktycznych i narzędzi przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK.

• Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej znajdują się materiały dla uczniów klasy ósmej  - Szybka powtórka przed egzaminem. Materiały zawierają test, rozwiązania oraz pliki dźwiękowe z języków obcych.

• Na stronie wydawnictwa Mac  udostępniono bezpłatne elektroniczne wersje podręczników i zeszytów ćwiczeń oraz dostęp do Mozabooka.

• Kanał edukacyjny  eSZKOŁA TVP

Każdego dnia, na stronie tvp.vod.pl w godzinach 9.00-13.00 w sekcji „eSzkoła” uczniowie i nauczyciele będą mogli znaleźć wartościowe materiały dotyczące wybranego zagadnienia. Na początek Telewizja Polska proponuje wirtualne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.

W czwartek, 19 marca br. podczas wirtualnych zajęć w Muzeum Powstania Warszawskiego dzieci i młodzież będą mogli m.in. porównać zdjęcia okolic Dworca PKP Śródmieście wykonane w czasie Powstania Warszawskiego z fotografiami zrobionymi tuż po wojnie, poznać historię Szpitala Ujazdowskiego, który odegrał ważną rolę podczas Powstania, czy poznać sylwetkę Eugeniusza Lokajskiego – słynnego fotografa powstańczej Warszawy. Ważnym elementem lekcji on-line będą spotkania z ekspertami i wolontariuszami muzeum, a także ze świadkami historii, m.in. Anną Trzeciakowską.