• Wydarzenia 2024/2025

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

• 03.09.2024 06:12
        • W poniedziałek, 2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Przed nami dziesięć miesięcy nauki. Niektórzy uczniowie przekroczyli próg naszej szkoły po raz pierwszy. Dla najstarszych roczników rozpoczął się ostatni rok edukacji w szkole podstawowej.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Krynce, po której spotkaliśmy się na sali gimnastycznej naszej szkoły.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego p. Ewa Gaj odczytała list Lubelskiego Kuratora Oświaty p. Tomasza Szabłowskiego i Wojewody Lubelskiego p. Krzysztofa Komorskiego.

Następnie dyrektor szkoły p. Wojciech Sobolewski powitał zebranych na sali przedszkolaków, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników placówki. Szczególne powitania skierował do dzieci i uczniów, a także nauczycieli, którzy pierwszy raz przekroczyli progi naszej szkoły.

Podczas wystąpienia pan dyrektor poruszył kilka zagadnień dotyczących organizacji bieżącego roku szkolnego, zmiany  formy opłaty za obiady na stołówce, zapisu dzieci na świetlicę, zabawek na placu zabaw, które w przerwie wakacyjnej zostały w części zdewastowane. Zaapelował do rodziców o zwracanie uwagi na zachowanie osób korzystajacych z placu zabaw.

Poinformował o trwających pracach modernizacyjnych w łazienkach na dolnym korytarzu. Wyraził podziękowania Radzie Gminy Łuków oraz Radzie Sołeckiej za udzielone dofinansowanie remontu.

Przypomniał także o zakończeniu procedury nadania szkole imienia, jednocześnie zachęcił rodziców i mieszkańców miejscowości do nabycia cegiełek Fundatorów Sztandaru.

W dalszej kolejności p. dyrektor przedstawił wychowawców grup przedszkolnych i poszczególnych klas.

Na zakończenie p. dyrektor złożył wszystkim życzenia na nowy rok szkolny, po których zaprosił uczniów na spotkania z wychowawcami.

[tekst: Agnieszka Dmowska]

[zdjęcia: Ewa Gaj, Agnieszka Dmowska]