• Świąteczne warsztaty kulinarne

• 19.12.2023 22:05
        • 12 grudnia  w naszej szkole odbyły się warsztaty pieczenia i dekorowania pierniczków.

Z inicjatywy SU i Szkolnego Koła Wolontariatu na warsztaty zostali zaproszeni również wychowankowie Internatu Zespołu Placówek w Łukowie.

Spotkanie było doskonałą okazją do integracji uczniów z obu szkół oraz podtrzymania tradycji świątecznych.

Zajęcia miały na celu wtajemniczyć dzieci w poszczególne etapy tworzeni pierników. Pod czujnym okiem opiekunów pani A. Mazur, S. Jurek, E. Kulik oraz M. Chudek dzieci z zapałem i radością zabrały się za wałkowanie ciasta i wycinanie kształtów.

Powstały m.in: choinki, gwiazdki, serduszka, aniołki i inne kształty pierniczków.

Dzięki współpracy z naszą kuchnią mieliśmy możliwość je upiec. A potem dzieci dekorowały pierniki według własnego pomysłu.

Wypieki okazały się prawdziwymi słodkimi dziełami sztuki. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia kulinarne oraz możliwość integracji z innymi dziećmi.

[tekst: Agata Mazur]