• Świąteczne pierniki

• 07.12.2023 20:20
        • Przedświąteczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków oraz wspólnym kolędowaniem. Również w naszej szkole nie mogło tego zabraknąć.

„ŚWIĄTECZNE PIERNIKI, SERDUSZKA, DZWONECZKI …
          RUMIANE, PACHNĄCE, PIĘKNIE PRZYSTROJONE
          PEWNIE NA CHOINCE BĘDĄ ZAWIESZONE”

Również w naszej szkole nie mogło tego zabraknąć. We wtorek 5 grudnia zgodnie z tradycją naszej szkoły dzieci z trzeciej klasy udekorowały świąteczne pierniczki.

Na stołach pojawił się kolorowy lukier, czekolada, rysiki dekoracyjne oraz pisaki cukrowe, które pomogły nam w samodzielnym dekorowaniu pierników.

Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Kiedy skończyliśmy dekorowanie, przyszedł w końcu czas na pyszną ucztę, gdzie mogliśmy zjeść przygotowane pierniczki oraz zawiesić na naszą klasową choinkę.

[tekst: Joanna Chromińska]