• Bierzemy udział w XXIII edycji Akcji „Polacy-Rodakom’’

• 04.12.2023 19:30
        • Nasze przedszkole i szkoła  wzięły udział w XXIII edycji Akcji „Polacy-Rodakom’’, która jest patronowana przez Senatora RP Pana Stanisława Gogacza. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie włączyli się w zbiórkę żywności, przynosili produkty.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
                                                                 lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
                                                                 lecz przez to, czym dzieli się z innymi.’’

Jan Paweł II

Każda paczka została przygotowana według instrukcji i ma taki sam skład. Wszystkie pudełka z żywnością zostały oklejone naklejkami z polską flagą, logo akcji, powiatu i nazwą naszej szkoły. Do każdej paczki włożono opłatek i kartkę świąteczną z życzeniami bożonarodzeniowymi od dyrekcji, nauczycieli i  uczniów.

Wymiar tych paczek ma ogromne znaczenie. Polacy za Wschodnią Granicą czekają na prezent, ale przede wszystkim czekają na dowody pamięci o Nich przez nas Polaków.

Dnia 04.12.2023r. paczki zostały przekazane do Biura  Senatora Stanisława Gogacza w Łukowie.

[tekst: Magdalena Chudek]