• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 03.12.2023 20:45
        • 22 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

Świętowanie tego ważnego dnia zaczęliśmy od rana. Na szkolnym korytarzu  królował kolor żółty- symbol życzliwości.

Na tablicach i gazetkach szkolnych wisiały kartki zachęcające do dzielenia się  dobrym słowem. Każdy uczeń mógł „poczęstować się” życzliwym tekstem i przekazać go komuś ze społeczności szkolnej.

Z okazji Dnia Życzliwości Samorząd Uczniowski uruchomił również  "Skrzynkę życzliwości". Przez cały dzień uczniowie mogli wrzucać do skrzynki wcześniej przygotowane  kartki z pozdrowieniami i miłymi słowami.

W czasie zajęć lekcyjnych i dużej przerwy listonosze Poczty Życzliwości roznosili „Uśmiech pocztą przesłany” – czyli pozdrowienia i miłe słowa przesłane do tych, których lubimy.

Radość, szczęście i szczery uśmiech na twarzach obdarowanych po otrzymaniu przez nich listów, to najlepszy dowód na to, jak ważne i cenne jest okazywanie sobie dobrych uczuć każdego dnia, nie tylko od święta.

Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Pamiętajmy o niej codziennie.

[tekst: Agata Mazur]