• 30 Akcja Sprzątania Świata 2023

• 09.10.2023 14:23
        •  W bieżącym roku szkolnym przypadł 30 finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało ,,Sprzątanie świata łączy ludzi”.

W naszej szkole obchody tego dnia odbyły się w dwóch turach.

15 września w sprzątaniu brali udział uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki, zaś 18 września klasy IV-VIII.

Mapa z przydziałem rewirów do sprzątania znajdowała się w głównych punktach informacyjnych w naszej szkole.

Wyposażeni w jednorazowe rękawiczki oraz różnokolorowe worki wszyscy z zapałem zbierali i segregowali ,,śmieciowe trofea”.

W promieniach wrześniowego słońca prace szły szybko i przyjemnie. Zebrane śmieci zostały zabrane przez odpowiednie służby.

Sprzątanie Świata łączy nas z naturą i ze sobą nawzajem. To także wspólna lekcja poszanowania środowiska. Pamiętajmy!!! Ziemia potrzebuje nas każdego dnia, a tego typu działania mają za zadanie nam o tym regularnie przypominać.

Dziękujemy wszystkim  za pomoc i zaangażowanie w obchodach tegorocznej akcji.

Szkolni koordynatorzy: Grażyna Sobolewska, Urszula Wereszczyńska