• Dzień Głośnego Czytania

• 08.10.2023 21:38
        • 29 września uczniowie klas I - III włączyli się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.   Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o najmłodszych.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. To także cudowny sposób na wspólne spędzenie czasu. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników.

W tym dniu  dzieci usłyszały wiersze Juliana Tuwima „Dwa wiatry”, „Okulary” czy Jana Brzechwy „Leń”.

Wśród  literatury  znalazły się także fragmenty utworów   „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek,  „Kapelusz Pani Wrony” Danuty Parlak w pięknej interpretacji   uczniów klas IV-VII.

Cykliczne działania na rzecz promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży stały  się już  tradycją w naszej szkole. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w  9. wydaniu ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która  odbędzie się w najbliższą sobotę 7 X pod hasłem „Absurd nie czytać”. Koniecznie odwiedź bibliotekę!

Dziękujemy pani wicedyrektor Urszuli Wereszczyńskiej i  wszystkim Nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania.

[tekst: Danuta Łaska]