• Wycieczka do biblioteki

• 29.09.2023 20:52
        • W dniu 26 września, uczniowie z klasy III wraz z wychowawczynią odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Krynce.

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości.

Stopniowo literatura, zwłaszcza w szkole, towarzyszy dzieciom prawie na co dzień.

Podczas wizyty w bibliotece dzieci:

- dowiedziały się na czym polega praca Bibliotekarza, co należy zrobić, aby stać się Czytelnikiem Biblioteki,

- zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek,

- poznały bibliotekę i jej zbiory,

- wysłuchały historii pt. "Wypożyczalnia skrzydeł. Opowieść o magii czytania", która uświadomiła dzieciom dlaczego warto czytać książki.

- rozwiązały zagadki o bohaterach z bajek.

Dzieci obiecały, że odwiedzą bibliotekę ponownie, ale tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

[tekst: Joanna Chromińska]