• Wycieczka do Siedlec 5 i 6 latków

• 17.04.2024 16:22
        • 7.03.2024r dzieci z grupy 5 i 6 -latków wyruszyły na wycieczkę autokarową do Siedlec.

Korzystając z zaproszenia taty Julci i Jasia Dziewulskich oraz taty Madzi Turskiej złożyliśmy wizytę w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach.

Tam dzieci poznały elementy ubioru strażaka, wyposażenie wozu strażackiego oraz działanie całego oprzyrządowania, które wspomaga pracę straży pożarnej. Panowie przeprowadzili wspaniałe zajęcia, które umożliwiły bliższe poznanie niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy strażaka.

Następnym punktem wycieczki była Sala zabaw „Młynek” - centrum rozrywki dla dzieci. Tam przedszkolaki skorzystały z licznych atrakcji m.in. z basenu z piłeczkami, zjeżdżalni, dużych samochodzików. Z ogromnym entuzjazmem i dużą dawką energii korzystały z dostępnych w sali sprzętów.

Około godziny 15 zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń wszystkie dzieci wróciły do przedszkola, a następnie z rodzicami do swoich domów.

[tekst: Zofia Pasik]