• Światowy Dzień Wody  z  POLSKĄ AKCJĄ HUMANITARNĄ

• 16.04.2024 22:07
        •  Kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody z Polką Akcją Humanitarną, który  w tym roku odbywał się pod hasłem „Woda na rzecz pokoju”.

ŚWIATOWY DZIEŃ

H2O

22 marca uczniowie klasy ósmej wzięli  udział w ogólnopolskim webinarium ,,Woda- wyzwanie dla świata”

Celebrując Światowy Dzień Wody w całej szkole 25 marca zrobiliśmy prawdziwy SZUM WOKÓŁ WODY!

Korzystając z bogatej bazy materiałów PAH odbyło się wiele ciekawych zajęć.

Na lekcjach biologii w klasach siódmej i ósmej odbył się interaktywny quiz na platformie Kahoot ,,Woda jako globalne wyzwanie”.

Temat „Dostęp do wody” był zrealizowany na godzinie wychowawczej w klasie VIb. Wykorzystując uzyskane wiadomości uczniowie na lekcji biologii wykonali gazetkę szkolną „Ponad 2 mld ludzi nie ma dostępu do wody pitnej w domu”.

Na przyrodzie czwartoklasiści poznali ścieżkę "Wirtualna woda", wyjaśnione zostało pojęcie wody wirtualnej, obejrzeli film "Woda nie tylko z kranu".Byli pod ogromnym wrażeniem ilości zużywanej wody do produkcji wielu rzeczy.

Na zajęciach kreatywnych została wykonana makieta ,,Rzeka w mieście”, wzbogacona dźwiękami natury. Miało to na celu zobrazowanie pozytywnego wpływu odgłosów przyrody (szum wody, śpiew ptaków…), na człowieka żyjącego w aglomeracjach miejskich.

Uczniowie klasy I zorganizowali happening w zakresie gospodarki wodnej.

Uczniowie klasy II obejrzeli film edukacyjny „Woda nie tylko w kranie”. Korzystając z kart pracy „Zjedzona woda” obliczyli, ile wody znajduje się w  śniadaniu. Z entuzjazmem  wykonali kolorowankę „Hamburger”.

W klasie III wykonano opaski na głowę i rękę z motywem kropli wody, odbyły się też ciekawe eksperymenty z wodą.

Przeprowadzony został ogólnoszkolny konkurs sprawdzający wiedzę o wodzie pt. ,,H2O".

W ramach projektu ,,Aktywni Błękitni- szkoła przyjazna wodzie” był wojewódzki konkurs plastyczny ,,Piękno podwodnego świata”. Prace zostały wysłane do siedziby Wód Polskich w Lublinie.

Kolejnym działaniem była organizacja w naszej szkole zbiórki pieniężnej. Na dolnym korytarzu, były punkty sprzedaży wody do picia, dochód przekazany został na działalność PAH.

Tego dnia dominował strój w kolorze niebieskim, a na przerwach śródlekcyjnych rozbrzmiewały piosenki związane z wodą.

Organizatorzy: Grażyna Sobolewska, Urszula Wereszczyńska