• Wydarzenia 2022/2023

• school news

• Podsumowanie konkursu „Okładka ulubionej książki”

• 20.06.2023 16:18
        • W dniu 19 maja odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-czytelniczego „Okładka ulubionej książki” . Celem było rozbudzanie zainteresowania literaturą, wyrabianie i pogłębianie nawyku czytania, rozwijanie zdolności plastycznych oraz kreatywności dzieci.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu okładki dowolną techniką. Praca miała zawierać tytuł  i nazwisko autora książki oraz najważniejszą część – oprawę graficzną nawiązującą do tytułu książki i wprowadzającą w jej treść.

Przy ocenie prac komisja kierowała się następującymi kryteriami: sposób ujęcia tematu (wykorzystanie technik plastycznych), pomysłowość i oryginalność okładki, interpretacja własna, wartości estetyczne pracy.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas I-III oraz 10 uczniów z klas IV- VI.

Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Kopeć, p.Danuta Łaska, p. Jolanta Adamowicz, gościnnie p. bibliotekarka Edyta Sulej z Gminnej Biblioteki Publicznej w Łukowie, Filia w Krynce Edyta Sulej wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce -leksander Krasuski (kl. I)
          II miejsce – Piotr Karpiński (kl. I)

III miejsce – Gabriela Sadło (kl. III)

Klasy IV-VI:

I miejsce- Małgorzata Mirosławska (kl. VI)
          II miejsce- Jolanta Konstanta (kl. VA)
          III miejsce- Julia Niedziółka (kl. VA)
          Laureaci otrzymali drobne upominki i dyplomy wręczone przez p. wicedyrektor Urszulę Wereszczyńską.
          Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu kreatywności i wrażliwości estetycznej. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

A. Kopeć, D. Łaska