• Wydarzenia 2020/2021

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

• 01.07.2021 20:43
        • W bieżącym roku szkolnym klasa I przystąpiła do programu  „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. To ogólnopolski program, którego celem jest edukacja najmłodszych dzieci szkoły podstawowej w zakresie bezpieczeństwa, uczenie bezpiecznych zachowań  na drodze, w szkole, w domu, na wycieczkach czy w Internecie.

Już od pierwszych dni nauki w szkole dzieci uczestniczyły w zajęciach o bezpieczeństwie.

Razem z „Kubusiem Puchatkiem” uczyły się, jak  przechodzić przez jezdnię, jeździć bezpiecznie na rowerze, czy nosić odblaski, by być widocznym na drodze.

Podczas zajęć   omawiały  zagadnienia  korzystania z Internetu, spotkania ze nieznajomym podczas nieobecności rodziców w domu.

W działaniach dla bezpieczeństwa wspierali  nas policjanci z Komendy Powiatowej  Policji w Łukowie oraz rodzice.

Po omówieniu zagadnień uczniowie przystąpili on-line do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie, uzyskując Dyplom.

Szkoła uzyskała Certyfikat

„Akademii Bezpiecznego Puchatka”

Gratulujemy wszystkim  uczniom! I pamiętajcie, aby zdobytą wiedzę każdego dnia wprowadzać w życie.

Koordynatorami programu była pani Danuta Łaska i pani Joanna Chromińska.

[Danuta Łaska]