• Wydarzenia 2020/2021

• Ślubowanie uczniów klasy I

• 13.06.2021 21:05
        • Ubrani odświętnie i bardzo przejęci   uczniowie klasy I,  w obecności  dyrekcji, zaproszonych gości, rodziców i kolegów z klas II-III,  zaprezentowali  program artystyczny, w którym wykazali się umiejętnościami tanecznymi i recytatorskimi.

Swoimi występami pokazali, że są już gotowi, aby zostać pełnoprawnymi uczniami  Zespołu Szkół w Krynce. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie.

Aktu pasowania na ucznia dokonał pan dyrektor Wojciech Sobolewski. I w ten sposób rozwiał wszystkie wątpliwości i pytania dotyczące tego-  czy pasowanie boli.

Ś l u b u j ę

być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować kiedy urosnę!

Będę się starać być dobrym kolegą,

swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Ś L U B U J Ę !

Tym samym pierwszoklasiści oficjalnie zostali włączeni do społeczności uczniowskiej. Pani wicedyrektor Agnieszka Dmowska wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy, koledzy z klas II-III upominki, nie zabrakło też słodkości  od rodziców.

Na zakończenie w imieniu rodziców uczniów klasy I  głos zabrała pani Wioleta Wereszczyńska.

Po zakończeniu uroczystości, w ogrodzie szkolnym uczniowie posadzili symboliczne drzewko, które będą pielęgnować i obserwować jak rośnie razem z nimi.

Wszystkim pierwszakom życzymy zapału do nauki, wiary we własne możliwości i wielu sukcesów.

Ślubowanie to wzruszająca chwila,  na pewno pozostanie w pamięci dzieci.

Danuta Łaska

Sylwia Jurek