• Wydarzenia 2020/2021

• Dzień Polskiej Niezapominajki

• 13.06.2021 21:22
        • W poniedziałek – 17 maja 2021 r. uczniowie klas I–III igrupy przedszkolne włączyli się w obchody Dnia Polskiej Niezapominajki.

Dzieci ubrane były w niezapominajkowe niebiesko-żółte kolory.

W sekretnym języku kwiatów niebieski kolor zarezerwowany jest dla wzniosłych uczuć.

W ten sposób te niepozorne, ale piękne kwiatki stały się symbolem miłości do człowieka i miłości do Ziemi.

Święto Niezapominajki jest uniwersalnym świętem – przypomina o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, ale także o osobach, które kochamy.

W tym dniu staramy się nie tylko rozbudzać w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej przyrody, ale także kształtować w nich pozytywne uczucia i postawy przyjaźni i serdeczności.

Bądźmy dumni z niezapominajki, ale zróbmy też wszystko co w naszej mocy, aby uchronić ją przed zniszczeniem.

Nauczycielki kl. I-III