• Wydarzenia 2020/2021

• 13.06.2021 21:41
        • Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych i szczególnych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W tym wyjątkowym dniu, wszystkie dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, otoczone ogromem życzliwości i troski.

Przedszkole

Tegoroczny Dzień Dziecka w naszym przedszkolu przepełniony był wieloma niespodziankami, atrakcjami i pysznościami, które na pewno, na długo zostaną w pamięci przedszkolaków.

Dzieci z młodszych grup malowały na folii – stretch, piękną wiosenną łąkę i odkrywały swój malarski talent na świeżym powietrzu w całkiem innej formie.

Bawiły się również w „podchody”, rozwiązując różne zagadki, szukając nowych wskazówek, które na koniec doprowadziły przedszkolaków do poszukiwanego skarbu.

Zabawa ta, była niezwykle ekscytująca i przepełniona dziecięcą ciekawością i chęcią odkrywania nieznanych rzeczy.

Starszaki z kolei, odwiedziły przeurocze alpaki odbywając wycieczkę do pobliskiego gospodarstwa.

Mogły tam dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o życiu tych zwierząt czy poznać ich zwyczaje.

Była to przy okazji, bardzo ciekawa lekcja przyrody.

"Pierwszego czerwca dzieci z zerówki wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego. Miały możliwość zobaczyć i poznać hodowlę alpak oraz warunki ich życia. Dowiedziały się jak cenna jest ich wełna i jakie jest jej przeznaczenie. Obserwowały też piękne króliki. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom. W radosnych nastrojach wróciły do przedszkola".

[Barbara Celińska-Spodar]

Tego dnia, nie mogło również zabraknąć „przedszkolnego kina” z biletami i pysznym popcornem, gdzie dzieci, czując się jak w sali kinowej, oglądały jedną ze swoich ulubionych bajek.

Po wielu atrakcjach i zabawach, przyszedł także czas na poczęstunek i drobne upominki dla przedszkolaków, aby jak najmilej wspominały ten czas.

Jeszcze raz życzymy wszystkim dzieciom

dużo radości i uśmiechu na każdy dzień!

[Martyna Borkowska]

Klasy I-III

Z okazji przypadającego 1 czerwca Dnia Dziecka, uczniowie klas I-III  wybrali się na wycieczkę do kina  w Siedlcach.

"Krudowie 2: Nowa Era" była  świetną propozycją  dla miłośników animacji z humorem. Historia, którą tym razem mogliśmy obejrzeć w kinie to dalsze losy prehistorycznej rodziny, która całkiem przypadkiem trafi na drugą prehistoryczną rodzinę.

Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w pizzerii  i degustacja pizzy.

Wyjazd do kina był świetną okazją do ponownej integracji klas, które w wyniku pandemii koronawirusa  były zmuszone do rozłąki i nauki zdalnej.

Opiekę nad grupą sprawowały panie: Danuta Łaska, Sylwia Jurek, Alina Chromińska, Zofia Pasik i Urszula Wereszczyńska.

Nauczycielki klas I-III

Klasy IV-V

1 czerwca w Światowy Dzień Dziecka uczniowie z klady IV i V pod opieką p. Agaty Mazur, p. Joanny Chromińskiej i p. Sylwii Kryńskiej iuczestniczyli w wycieczce do kina w Siedlcach, aby obejrzeć film pt.,,Psy i koty 3''.

Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim to jest w błędzie.

Zwierzaki prowadzą swoje własne osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi... wreszcie mogą być sobą.

Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się do autokatu.

Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanego filmu. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. To był bardzo udany dzień.

[Joanna Chromińska]

Klasy VI-VIII

Starsze klasy naszej szkoły postanowiły uczcić Dzień Dziecka na świeżym powietrzu.

Wspólnie z rodzicami i wychowawcami zaplanowały gry i zabawy integracyjne przy klasowym ognisku. Nie zabrakło dobrego humoru, poczęstunku oraz konkursów.