• Wydarzenia 2020/2021

• Bierzemy udział w kampanii "Tydzień ulgi"

• 18.05.2021 20:31
        • Odpowiedzieliśmy na apel Instytutu Psychologii UJ, który rozpoczyna kampanię "Tydzień ulgi".

Nasza szkoła przystąpiła do kampanii "Tydzień ulgi" pod patronatem Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Tydzień ulgi planowany jest w dniach

od 17 do 23 maja 2021.

Akcja podarowania uczniom i uczennicom tygodnia bez sprawdzianów, odpytywania i zadań domowych.

Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek.

Wymuszona pandemią COVID-19 nauka zdalna okazała się dla uczniów wyjątkowo trudnym doświadczeniem.

Była to nauka trudna, monotonna i odbywająca się w samotności. Obciążała nasze rodziny i nieraz przebiegała w atmosferze lęku i napięcia.

Badania naukowe potwierdzają ponadto, że nauka w stresie była i jest nieefektywna.

Liczne badania psychologiczne oraz z obaszaru neuronauki poznawczej dowodzą także, że w walce z konsekwencjami stresu nie ma skuteczniejszego narzędzia niż usunięcie czynnika wywołującego stres.

Mamy nadzieję, że Idea Tygodnia ulgi przyczyni się do spokojnego powrotu dzieci i młodzieży do tak długo wyczekiwanej nauki stacjonarnej i osiagnięcia komfortu psychicznego, bez którego nie może być mowy o przyswajniu nowych wiadomości.