• Z wizytą w  Muzeum Regionalnym w Łukowie

• 06.12.2019 15:07
        • 27.11.2019r uczniowie z klas I-III z Zespołu Szkół w Krynce wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Łukowa.

W planie były dwa główne punkty: teatrzyk pt. ,,Król lew” w Łukowskim Ośrodku Kultury oraz wizyta w  Muzeum Regionalnym w Łukowie.

Spektakl wprawił nas w bardzo dobry nastrój, gdyż gra aktorów i scenariusz był niezwykle humorystyczny. Oprócz tego aktorzy mieli bardzo dobry kontakt z publicznością.

W dalszej części wycieczki, spacerując wzdłuż głównej ulicy miasta udaliśmy się do Muzeum Regionalnego. Największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa poświęcona dinozaurom oraz amonitom, które żyły dawno temu na Ziemi Łukowskiej.

Oprócz tego dzieci miały okazję zobaczyć wystrój dawnych izb, w tym wiele narzędzi gospodarstwa domowego oraz  stroje państwa młodych, które szczególnie przypadły do gustu dziewczynkom.

Dziękujemy pracownikom tej tak ważnej dla naszego miasta instytucji za bardzo ciepłe przyjęcie, poświęcony czas i cierpliwie odpowiadanie na wszystkie pytania.

[Urszula Wereszczyńska]