• Dzień Kropki  w grupie 3 i 4-latków
        • Dzień Kropki w grupie 3 i 4-latków

• 01.12.2019 21:12
        • Przedszkolaki z grup 3 i 4- latków, jak co roku, włączyły się w obchody "Międzynarodowego Dnia Kropki", obchodzonego obecnie w 108 krajach.

• Ta inicjatywa ma na celu pobudzenie kreatywności i pomysłowości uczniów, ma zachacać do tworzenia. Święto uświadamia również, że każdy ma jakiś talent, tylko trzeba go odkryć.

Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia filmu - historii małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczyciele uwierzyła w swoje możliwości. Potem odbyła się rozmowa o talentach i zainteresowaniach naszych przedszkolaków. Następnie dzieci przedstawiły je w formie rysunków w kolorowych kropkach.

Prace  ozdobiły "Drzewo talentów". Oprócz tego maluchy szukały kropek w sali, a potem je liczyły. Miały wskazać, gdzie mogą odnaleźć kropki w różnych przedmiotach.

Tego dnia wszystkie dzieci i panie przedszkolanki  prezentowały "Modę w kropki“.
          Podczas święta, każdy przedszkolak dowiedział się, że jest utalentowany i potrafi tworzyć piękne dzieła.

[Anna Kopeć]