• Święto Drzewa

• 01.12.2019 21:17
        • 10 października, w naszej szkole, obchodziliśmy Święto Drzewa. Odbyły się warsztaty przyrodnicze oraz zajęcia przybliżające tematykę znaczenia drzew w przyrodzie.
        • Sadźmy krzaki, sadźmy drzewa, żeby zawsze ptak mógł śpiewać,
          By powietrze było czyste, dbaj o zieleń oczywiście.
          Nasze ukochane drzewa, w waszych liściach ptaszek śpiewa,
          wasza zieleń da powietrze to dla ludzi jest najlepsze.

„Nasze ukochane drzewa” G. Skrzypczak

10.10.2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy „Święto Drzewa 2019”. Szkoła przybrała barwy jesieni, uczniowie ubrani byli w zielone, żółte, pomarańczowe i czerwone stroje. W klasach i na korytarzu szkolnym wyeksponowane były wykonane na zajęciach  prace uczniów związane z tematyką drzewa. Były to - drzewo, na który zamieszczono „prośby drzewa” skierowane do dzieci,  makiety drzew rodzinnych w języku angielskim, trójwymiarowe obrazki przedstawiające drzewa w jesiennych kolorach z wysuszonych, barwnych jesiennych liści.

Na górnym holu można było obejrzeć wystawę prac dzieci z przedszkola przedstawiającą ,,Drzewo Przyjaźni”.

Odbyły się również warsztaty przyrodnicze – przeprowadzone przez leśników z Nadleśnictwa Łuków ( Karolinę Barc). Dzięki zaproszonym gościom dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody, poznały etapy wzrostu drzewa, dowiedziały się co lubią drzewa, a czego nie. Poznały mieszkańców drzew (ptaki, owady itp.).

Organizatorami i koordynatorami „Święta Drzewa 2019”  były panie:  J. Chromińska, G. Sobolewska, A. Pudło.

Wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w te obchody bardzo serdecznie dziękujemy.

[Grażyna Sobolewska, Joanna Chromińska]