• Dzień Głośnego Czytania

• 01.12.2019 21:24
        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony 29 września, został ogłoszony  przez Polską Izbę Książki w 2001r.
        •  W tym roku po raz kolejny i  nasza szkoła włączyła się do tej akcji. Czytały dzieci, a także dorośli. Królowały utwory Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej czy Jana Brzechwy. A dlaczego warto  czytać?  Głośne czytanie  rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, a także bawi i pozwala przyjemnie spędzić czas. Tak więc czytajmy,  nie tylko w tym dniu, zachęcała pani dyrektor Bogusława Kędziora. Tak spędzony czas procentuje w przyszłości.  Jeśli chcesz się przekonać, czytaj...

[Danuta Łaska, Zofia Pasik, Urszula Wereszczyńska]