• Spotkanie autorskie z p. Wiolettą Piasecką

• 01.12.2019 21:19
        • 2 października 2019 r. uczniowie klas I-III odwiedzili  Bibliotekę Publiczną, gdzie odbyło się spotkanie z autorką opowiadań i baśni dla dzieci – Wiolettą Piasecką.
        • Pani Wioletta to pisarka z Elbląga. Jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, Ignacego Paderewskiego, czterech sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych.

Autorka  opowiadała dzieciom o  swoich książkach i  ich bohaterach. Mówiła również o swojej pracy, o tym jak powstają jej książki, opowiadania, słuchowiska. Dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu – losowały „wróżby” dotyczące tego, kim będą w przyszłości. Pisarka sprawdziła również wiedzę dzieci na temat znajomości ligi światowej piłki nożnej z najnowszej swojej książki.

Była też miła niespodzianka - teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez panią Wiolettę. Przez cały czas trwania spotkania panowała bardzo miła atmosfera. Sympatyczna pisarka wyczerpująco odpowiadała na wszystkie zadawane przez dzieci pytania.

Spotkanie z  pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci i zachęci je do sięgnięcia po książki autorki.

[Alina Chromińska]