• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu w Krynce

• 01.12.2019 21:22
        • 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce ponieważ to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
          że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
          od najmłodszego, aż po starszaka,
          wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć im kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W tym dniu na dzieci z naszego przedszkola czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Uroczystość rozpoczęła się nauką i odśpiewaniem hymnu przedszkolaka. Po śpiewie dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach i tańcach przy muzyce oraz grach zespołowych.

Największą atrakcją a zarazem utrwaleniem wiadomości z poprzedniego tygodnia było przygotowywanie sygnalizatorów świetlnych z ciasteczek, rozpuszczonej czekolady oraz drażetek w kolorach świateł sygnalizatora. Po wykonaniu zadania przedszkolaki z ochotą skonsumowały swoje sygnalizatory.

Na zakończenie  otrzymały piękne medale przedszkolaka oraz lizaki. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy dzieci.

Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego z nich.

Wszystkim Przedszkolakom

życzymy wspaniałej zabawy i  uśmiechu  każdego dnia.

Niech Wasze sale są zawsze pełne kolorowych zabawek,

ciekawych zajęć oraz sympatycznych kolegów i koleżanek.

[Justyna Wolińska, Barbara Celińska - Spodar]