• Lekcje z Temidą

• 14.06.2020 22:16
        • Uczniowie klas VI, VII i VIII Zespołu Szkół w Krynce zostali zgłoszeni do udziału w programie edukacyjnym „Lekcje z Temidą” jeszcze przed zawieszeniem zajęć w szkołach.

• Z uwagi na sytuację epidemiczną edukacja przeniosła się do sieci, nauczyciele i uczniowie uczestniczą w zajęciach z pomocą swoich komputerów.

Współpraca za pośrednictwem Internetu zaowocowała również w sferze dodatkowych zajęć rozwijających kompetencje uczniów. W dniach 21.05. i 27.05. zajęcia w ramach projektu „Lekcje z Temidą” były prowadzone online, za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Każdy uczestnik otrzymał link do wirtualnej sali konferencyjnej i bez przeszkód mógł dołączyć do zaplanowanego spotkania.

Projekt prowadzony pod auspicjami Funduszu Sprawiedliwości miał na celu zainteresowanie młodzieży kwestiami prawnymi, a także zwiększenie ich świadomości prawnej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, czym jest prawo, skąd czerpać na ten temat wiedzę oraz gdzie szukać pomocy prawnej, w szczególności gdy padnie się ofiarą przestępstwa.

Uczestnikom przybliżony został przebieg edukacji i kariery prawniczej, zwrócono również uwagę na ich podstawowe prawa i obowiązki jako konsumentów i obywateli.

Zajęcia przeprowadzone zostały w sposób kompetentny i profesjonalny przez doświadczonego prawnika, uczniowie mieli więc niepowtarzalną szansę zadania pytań o interesujące ich kwestie związane z prawem i pracą prawników.

Na zakończenie każdy mógł sprawdzić anonimowo swoją wiedzę w krótkim teście z wiedzy o prawie.

Koordynatorem wydarzenia była p. Bożena Głębicka