• 26 maja - Dzień Matki

• 27.05.2020 16:42
        • Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze kochane Mamy mają swoje święto – to  Dzień  Matki  obchodzony 26 maja.

Jesteś Mamo skarbem mym,
          kocham Ciebie z całych sił,
          Jesteś wszystkim tym co mam,
          wszystko Tobie jednej dam…

W tym dniu, w sposób szczególny wszystkie dzieci wyrażają szacunek i wdzięczność dla swoich mam, obdarowując je laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami.

To święto ma na celu okazanie  matkom  miłości, jak również podziękowania im za trud i opiekę włożoną w nasze wychowanie.

Uczniowie klas I-III w czasie zdalnych zajęć dydaktyczno wychowawczych  uczestniczyli w rozmowach na temat  roli  mamy w życiu dziecka, układali opisy swoich mam, redagowali życzenia z okazji ich święta,  uczestniczyli w czytaniu wierszy „Mama w poezji”.

W czasie zajęć plastyczno – technicznych wykonywali różnymi technikami plastycznymi piękne, wielobarwne laurki oraz „prezenty niespodzianki”.

Wszystkim mamom z okazji ich święta składamy najlepsze życzenia:

dużo radości, sił, spokoju, spełnienia marzeń

oraz nieustającego zadowolenia ze swoich pociech,

tych małych jak i dużych.

Uczniowie wraz z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej