• Święto Polskiej Niezapominajki w klasach I-III

• 21.05.2020 18:20
        • Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja. Zapoczątkował  je redaktor radiowej „Jedynki” Andrzej Zalewski i zaproponował skromny kwiat - niezapominajkę, jako kwiatowy symbol Polski.

• Dzieci z klas I-III już kolejny raz włączyły się w obchody Dnia Polskiej Niezapominajki, tym razem w nauce zdalnej.

Na zajęciach rozwiązywały zagadki, słuchały piosenki o małym, skromnym niebieskim kwiatku oraz wykonały piękne obrazki niezapominajki.

Po zajęciach udały się na spacer po okolicy w poszukiwaniu niezapominajek. Okazało się, że w wielu okolicznych ogródkach i na łące rosną niebieskie kwiatki, tylko mało kto zwraca na nie uwagę.

Organizując Święto Polskiej Niezapominajki staramy się nie tylko rozbudzać w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej przyrody, ale także kształtować pozytywne uczucia i postawy przyjaźni i serdeczności.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej