• 03.03.2020 10:05
        • 21.02.2020r. w Zespole Szkół w Krynce obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu klasy i korytarze szkolne rozbrzmiewały piękną, poprawną polszczyzną.

Uczniowie klas VI-VIII przygotowali fragmenty pięknie czytanych utworów literackich, zagadki, rebusy, łamańce językowe, a dla najmłodszych zabawy językowe i kolorowanki. Odwiedzili przedszkolaki oraz uczniów klas młodszych.

Aby przybliżyć bogactwo naszego języka i rozbudzić językową ciekawość, zilustrowane zostały frazeologizmy, przysłowia i powiedzenia. Na korytarzach pojawiły się gazetki tematyczne oraz plansze promujące poprawność ortograficzną.

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły nam w radosnej atmosferze. Ważne, by uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że wszyscy powinniśmy dbać o język ojczysty.

[B. Głębicka]