• Dzieci 5 i 6 letnie z Przedszkola na świątecznych warsztatach kulinarnych w Siedlcach

• 27.12.2019 12:14
        • Dnia 16.12.2019 r. grupa 5 i 6-latków - wspólnie z wychowawczyniami: p. Justyną i p. Basią oraz p. Joasią i p. Wiolą, wybrała się na wycieczkę do "Kulinarnego Poddasza" w Siedlcach.

Na miejscu bardzo miło powitali nas gospodarze. Na początku warsztatów Pan Michał opowiedział skąd się wziął zwyczaj przyozdabiania choinki i jak  powstały popularne bombki.

Następnie przystąpiliśmy do rozpoznawania zmysłem węchu i dotyku skarbów ukrytych w ośmiu słoiczkach, z czym dzieci poradziły sobie znakomicie. Rozpoznały wszystkie składniki, z których następnie wykonały pachnące worki Mikołaja.

Kolejna niespodzianka, która na nas czekała to ozdabianie pierniczków. Przedszkolaki dekorując pierniczki wykazały się kreatywnością i pomysłowością. Ostatnie zadanie dla naszych przedszkolaków to samodzielne wykonanie jadalnej czapki Mikołaja.

Nasze dzieci świetnie poradziły sobie ze wszystkimi kulinarnymi zadaniami i w nagrodę otrzymały od gospodarzy czapki mikołajowe i zrobiło się tak świątecznie. W oczekiwaniu na pyszną mini pizzę w kształcie czapek mikołajowych, czekała na nas sesja zdjęciowa oraz krótka lekcja savoir vivre.

Po wykonaniu zdjęć, przyszedł czas na degustację. Wszystko było przepyszne.

Serdecznie  dziękujemy panom i paniom z "Kulinarnego Poddasza" za wspaniale i ciekawie, w rodzinnej atmosferze, przeprowadzone warsztaty kulinarne. 5 i 6-latki wróciły do przedszkola w doskonałych humorach, a także z wieloma upominkami.

[Barbara Celińska-Spodar]