• Akcja „Polacy-Rodakom” w Zespole Szkół w Krynce

• 20.12.2019 20:25
        • "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.’’  Jan Paweł II

Nasze przedszkole i szkoła  wzięły udział w XX edycji Akcji „Polacy-Rodakom’’, która jest objęta patronatem Senatora RP - Pana Stanisława Gogacza.

Wszyscy uczniowie bardzo chętnie włączyli się w zbiórkę żywności. Już od listopada przynosili produkty, przytulanki  i książeczki dla dzieci.

Każda paczka została przygotowana według instrukcji i ma taki sam skład. Wszystkie pudełka z żywnością zostały oklejone naklejkami z polską flagą, logo akcji, powiatu i nazwą naszej szkoły.

Do każdej paczki włożono list od Dyrektora  Zespołu Szkół w Krynce, opłatek i kartkę świąteczną z życzeniami bożonarodzeniowymi od uczniów.

Przekazane w paczkach listy, życzenia i opłatek to namiastka ciepła od polskich rodzin.

Dnia 11.12.2019r. paczki zostały przekazane do Biura  Senatora Stanisława Gogacza w Łukowie.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się w akcję.

Szkolną zbiórkę koordynowały panie: Natalia Mościcka, Zofia Pasik, Justyna Wolińska i Urszula Wereszczyńska.

[Zofia Pasik., Justyna Wolińska]