• Zabawy z gliną

• 06.12.2019 22:12
        • 27 listopada przedszkolaki z grupy 5-latków wybrały się autokarem do Łazów na warsztaty ceramiczne.

•  Pani Monika, która jest właścicielką Pracowni Ceramiki o glinie wie prawie wszystko. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jakie możliwości daje glina, gdzie można ją znaleźć i jaki ma kolor. Pokazała nam, jakie ładne rzeczy można ulepić z gliny np. motylki, kotki oraz ozdoby świąteczne. Przedstawiła kilka technik lepienia a potem zaprosiła do spróbowania swoich sił w stworzeniu czegoś wyjątkowego.

Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, zgniatały i wałkowały kawałki gliny, dzięki temu z pomocą p. Moniki zaczęły powstawać piękne miski, filiżanki, bałwanki, serduszka i rekiny.  Praca z gliną była wspaniałą zabawą i sprawiła dzieciom autentyczną frajdę.

[Justyna Wolińska]