• Turniej BRD

w Ruchu  Drogowym – eliminacje powiatowe

Szkoła Podstawowa grupa I
           Krynka 2019r.

Dnia  7 maja 2019 roku odbyły  się w Zespole Szkół w Krynce 42 Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym  dla szkół podstawowych – gr. I – wiek 10 -12 lat.

W Turnieju wzięło udział 4 szkoły z całego powiatu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy V:

• Krystian Dylak,
          • Nikola Jastrzębska,
          • Mikołaj Karwowski
          • Tatiana Księcio

Uczniowie mieli do wykonania 4 zadania:

1. Test z przepisów ruchu drogowego -  25 pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i znaków drogowych.
          2. Test skrzyżowań drogowych  –10 pytań dotyczących sytuacji drogowych.
          3. Rowerowy   tor przeszkód.
          4. Udzielanie I pomocy przedmedycznej.

Po wykonywaniu wszystkich zadań  uczniowie z Zespołu Szkół w Krynce pokonali przeciwników i zajęli  I miejsce.

Indywidualnie 2 miejsce zajął – Krystian Dylak, Tatiana Księcio – 3,  Mikołaj Karwowski – 4 miejsce, a Nikola Jastrzębska - 5.

Uczniowie z Krynki 23.05.2019r. będą reprezentować powiat Łuków w Wojewódzkim Turnieju BRD w Łęcznej.

Dzięki sponsorom uczniowie otrzymali nagrody, które dostarczyły radości i zachęty do dalszych sukcesów.

Sponsorami byli:  Starostwo Powiatowe Łuków i  WORD Biała Podlaska.

42 Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie
           w Ruchu  Drogowym – Szkół Podstawowych
           eliminacje powiatowe -  gr. II

Krynka   2019r.

Dnia 7 maja 2019 r. w Zespole Szkół w Krynce odbyły  się 42 Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym  dla szkół podstawowych gr. II -  wiek 13 lat i starsi.  Do Turnieju przystąpiło 8 szkół z Powiatu Łukowskiego.

Uczniowie mieli do wykonania zadania:

1.    Test z przepisów ruchu drogowego– 25 pytań dotyczących  zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i znaków drogowych
          2.    Test tzw. „krzyżówki” – 10 pytań sytuacji w ruchu drogowym
          3.    Rowerowy  tor przeszkód
          4.    Udzielanie I pomocy przedmedycznej

Według regulaminu drużyna składa się z 3 zawodników.

Drużyna z Krynki w składzie:

• Paulina Sadło,
          • Karol Bielecki
          • Kacper Rudnicki (uczniowie z klasy VIII)  zajęli I miejsce w powiecie.

Nasza  uczennica Paulina Sadło  okazała się najlepszą zawodniczką  spośród 21   uczestników i  zajęła I miejsce indywidualnie, natomiast  Kacper Rudnicki zajął II miejsce, Karol Bielecki IV miejsce

Uczniowie z Krynki będą reprezentować powiat Łuków w Wojewódzkim Turnieju BRD, który odbędzie się w  Łęcznej w dn. 23 maja 2019r.

Dzięki sponsorom uczniowie otrzymali nagrody, które dostarczyły radości i zachęty na przyszłość.
          Sponsorami byli Starostwo Powiatowe Łuków i WORD Biała Podlaska.

Impreza wypadła dobrze. Organizatorzy życzyli wszystkim bezpiecznej jazdy i zaprosili do udziału w turnieju na przyszły rok.

Do turnieju uczniów przygotowała Bogusława Kędziora.

Krynka 08.05.2019r.

[Bogusława Kędziora]